8 659 99927 ARBA SKAMBINKITE

Laminatės

Laminatės - tai labai plonos, dirbtinės medžiagos plokštelės, cementuojamos prie paruošto danties paviršiaus, pacientui gaminamos individualiai.

Kada naudoti laminatės?

Laminatės gali būti naudojamos siekiant atstatyti dantų formos, padėties anomalijas, nusidėvėjusius, patamsėjusius dantis, norint pašalinti įvairių dantų traumų pasekmes (pvz., dantų įskilimus, nuskilimus), siekiant vizualiai pagražinti kreivus dantis.

Materialas

Laminatės gali būti pagamintos iš porceliano, keramikos arba kompozito.

Kam tinka laminatės?

Laminatės puikiausiai tiks tiems, kurie trokšta turėti spindinčią šypseną. Individualiai pagamintos ir pricementuotos ant dantų laminatės niekuo nesiskiria nuo šalia esančių natūralių dantų. Kadangi jos kiekvienam pacientui gaminamos individualiai, tai jų dydis, apimtis, forma nėra standartinis.

Rekomenduojame apsilankyti mūsų odontologijos klinikoje ir prieš gydymą su specialistu aptarti, kokios dantų išvaizdos pageidaujate. Labai svarbu, kad išsamiai paaiškintumėte apie Jus kamuojančias problemas, atskleistumėte, kokie Jūsų tikslai. Tuomet odontologas galės rekomenduoti kurį nors konkretų gydymo metodą, informuoti apie jo naudą, gydymo etapus. Išklausę visą informaciją, galėsite priimti sprendimą.

Procedūra

Prieš atliekant laminačių uždėjimo procedūrą mūsų odontologijos klinikoje, tam tikras dantų plotas yra užšaldomas ir nuo dantų pašalinamas labai plonas emalio sluoksnis. Tokiu būdu ant dantų paruošiama vieta laminatėms. Tada odontologas nuima dantų atspaudus tam, kad laboratorijoje dantų technikas galėtų pagaminti būtent Jūsų dantims pritaikytas laminates.

Laikinų laminačių, kurių galėsite pajusti, ar nejaučiate diskomforto, ar Jums patogu su jomis. Galėsite įvertinti dantų forma, ilgį. Jeigu jausite kokį nors nepatogumą, prieš nuolatinės laminatės uždėjimą bus galima atlikti tam tikrus pakeitimus. Laboratorijoje pagamintos laminatės yra atsiunčiamos į mūsų odontologijos kliniką. Pritaikytos laminatės yra galutinai cementuojamos Laminatės cementuojamos palaipsniui spaudžiant ir leidžiant pasišalinti medžiagos pertekliui (kad laminatės užsidėtų tolygiai ir neatšoktų), cementas sukietinamas naudojant specialią lempą. Po šios procedūros Jūsų dantys tampa stiprūs, tvirti, gražūs bei atsparūs įvairiems aplinkos veiksniams.

Odontologas gali rekomenduoti po kelių savaičių ir vėl apsilankyti klinikoje tam, kad būtų galima patikrinti, ar neatsirado kokių nors trūkumų, įvertinti restauracijos integraciją burnoje.

Svarbu žinoti

Tiems, kas siekia maksimalaus estetinio rezultato, specialistai rekomenduoja rinktis laminatus. Svarbu žinoti, kad porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu ir natūralumu, tad ši investicija į grožį ir ilgaamžiškumą atsipirks su kaupu. Be to, tai danties audinius ypač tausojantis būdas.

Paprastas palyginimas: visam dantų vainikėliui nušlifuojama 63–72 proc. danties audinio, o laminatams – tik nuo 3 iki 30 procentų.