8 659 99927 ARBA SKAMBINKITE

Kanalų gydymas (Endodontija)

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – išvalyti danties kanalus, sunaikinti juose esančius mikroorganizmus ir apsaugoti dantį nuo infekcijos.

Endodontinio gydymo tikslas

Sunaikinti mikroorganizmus, esančius šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Endodotinio gydymo procedūros metu, pulpa (danties nervas) yra pašalinama, o danties šaknies kanalas išvalomas, dezinfekuojamas ir užplombuojamas specialiomis plombinėmis kanalų medžiagomis.

Endodontinio gydymo trukmė

Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. Pabrėžtina, kad vienas dantis gali turėti nuo 1 iki 4 kanalų. Labai svarbu, kad būtų tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti kanalai, visiškai išgydyta esama infekcija šaknies kanaluose ar už jų ribų, todėl mes naudojame tik naujausius instrumentus kanalų valymui bei platinimui, skiriame labai daug dėmesio intrakanaliams medikamentams.

Svarbu pasirūpinti kanalų užplombavimo kokybe

Kokybiškas kanalų užplombavimas taip pat labai svarbus siekiant norimo gijimo rezultato, todėl visuomet atliekame rentgeno kontrolę, kad būtume tikri, jog kanalas užplombuotas kokybiškai – per visą kanalo ilgį ir spindį, nepaliekant mikrotarpų, per kuriuos bakterijos, esančios burnos ertmėje, gali patekti į šaknies kanalą ir sukelti pakartotinę infekciją.

Šaknų kanalų gydymas

Gydymas pradedamas infekuotos ar pažeistos pulpos (nervo) pašalinimu. Po to specialiais rankiniais ar mechaniniais instrumentais bei specialiais tirpalais šaknies kanalai yra išvalomi, išplaunami ir paruošiami plombavimui. Hermetiškas šaknies kanalų užplombavimas užtikrina, kad infekcija nebeplis nei dantyje, nei už jo ribų.

Endodontinis gydymas baigiamas, atliekant kontrolinę danties nuotrauką.

Šaknies kanalų pergydymas

Pasitaiko atvejų, kai endodontiškai gydytas dantis nesugyja. Tai gali lemti gydymui atsparios bakterijos ir pasireikšti skausmu sukandus dantį, patinimu ir kitais nemaloniais simptomais. Tokiu atveju, dantį būtina endodontiškai pergydyti. Pergydymo metu sena kanalo plombinė medžiaga yra pašalinama, kanalai chemiškai-mechaniškai apdorojami, dezinfekuojami ir iš naujo užplombuojami.

Danties šaknų pergydymas reikalingas ir tais atvejais, kai dantį planuojama protezuoti arba atlikti kitą sudėtingą  restauraciją.