8 659 99927 ARBA SKAMBINKITE

Burnos chirurgija

Daugelis žmonių jaučia didžiulę baimę visoms burnos chirurginėms procedūroms. Šiuolaikiniai anestetikai pašalina skausmą, danties šalinimo ar bet kokios kitos chirurginės intervencijos metu.

Danties rovimas – tai nesudėtinga operacija burnoje. Po rovimo žaizda išvaloma, susiformuoja krešulys arba dedamastrombocitų ir gyjimo faktorių krešulys iš centrifuguoto paciento kraujo.

Žaizda susiuvama, kad gijimas būtų greitesnis, į žaizdą patektų kuo mažiau maisto ir bakterijų.

Esant reikalui, po rovimo daromos rentgeno nuotraukos, kad įsitikintume, jog nepalikta danties lūžgalių, dėl ko vėliau gali kilti komplikacijų.

Dantenų kiuretažas

Tai procedūra taikoma esant pažengusiais periodonto patologijai, kuomet įprastos profesionalios burnos higienos neužtenka uždegimui išgydyti. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje. Jos metu iš periodonto kišenių (audinių esančių apie dantį) išvalomi akmenys, apnašos, uždegiminis granuliacinis audinys, nulyginamas šaknies paviršius, praplaunama antibakteriniais medikamentais. Dažnai po kiuretažo dantenų būklė labai pagerėja ir taip galima išvengti periodonto operacijų.

Gingivektomija

Tai procedūra, kurios metu, vietinėje nejautroje, pašalinama dalis dantenų.

Gingivektomija gali būti atliekama dėl šių priežasčių: 

 • dėl dantenų išvešėjimo uždegimo metu; 
 • kai dėl protinį dantį dengiančių dantenų kartojasi uždegimas;
 • kai dantenų perteklius trukdo kokybiškam protezavimui;
 • nesusitraukus dantenoms po breketų nuėmimo.

Lopo operacija

Tai chirurginis periodontito (ankščiau vadinamos parodontozės) gydymo būdas.
Operacija atliekama vietinėje nejautroje. Jos metu nuo dantų ir šaknų atkeliamas tam tikras dantenų sluoksnis, vadinamas dantenų “lopu“, išvalomi uždegimo pažeisti audiniai, podanteniniai akmenys, atliekamas kaulo ir dantenų formavimas, siekiant pašalinti susidariusias kišenes. Kartais naudojami kaulo pakaitalai.
Viską atlikus dantena grąžinama į vietą ir susiuvama.

Po operacijos gydymo rezultatams išlaikyti labai svarbi paciento asmeninė burnos higiena ir reguliariai atliekama profesionali burnos higiena.

Minkštųjų audinių plastika

Tai chirurginė procedūra kuomet dantenos priauginamos ten kur jų trūksta. Operacija gali būti atliekama esant dantenų recesijoms (dantų kaklelių ar šaknų apsinuoginimui dėl dantenų atsitraukimo) ar siekiant estetiškesnio vaizdo apie dantų protezus ar implantus. Atliekama vietinėje nejautroje.

Trūkstami audiniai gali būti paimami iš šalia esančių audinių, kur jų netrūksta, gomurio arba dedama pakaitinė membrana, iš kurios susiformuoja dantenos.

Cistų šalinimas

Tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinama kaule ar minkštuosiuose audiniuose susidariusi cista. Cista – tai ertmė dažniausiai kauliniame audinyje šalia dantų šaknų. Joje kaupiasi granuliaciniai cistos audiniai, pūliai. Augdama cista ardo aplink save esančius audinius.

Dažniausia cistų susidarymo priežastis - tai infekcija dantų šaknų kanaluose dėl negydytų ar nekokybiškai gydytų dantų šaknų kanalų. Taip pat cista gali išsivystyti iš audinių liekanų, kurių lieka išdygus dančiui. Cistai formuojantis dažniausiai nieko nejaučiama. Tik vėliau gali būti jaučiamos kaulo deformacijos ar patinimas, gali atsiverti „skylutės“ dantenose, pro kurias skiriasi pūliai. Todėl dažniausiai cistos diagnozuojamos atsitiktinai, padarius rentgeno nuotrauką dėl kitų priežasčių.

Cistos šalinimo operacija atliekama vietinėje nejautroje. Atveriama cistos ertmė, išvaloma, pašalinamas cistos apvalkalas. Jei į cistą įeina dantų šaknys, jas reikia rezekuoti (nupjauti) ir retrogradiškai užplombuoti (per šaknies viršūnę). Jei ertmė didelė, ją gali reikėti užpildyti dirbtiniu kaulo pakaitalu. Prieš operaciją būtina pašalinti infekcijos priežastį – sugydyti kanalus.

Retinuotų dantų šalinimas

Retinuoti dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys. Dažniausiai retinuoti būna protiniai dantys, viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai ir virškomplektiniai dantys.

Dažniausiai dantys retinuojasi dėl vietos trūkumo dantų lanke, netaisyklingai dygstančių dantų, per anksti pašalintų pieninių dantų (todėl pieninius dantis būtina gydyti!).

Pilnai retinuoti dantys (visiškai nematomi burnos ertmėje) , nesukeliantys jokių problemų, gali būti paliekami. Tačiau palikus retinuotus dantis galimos komplikacijos: cistų, navikų susidarymas, kitų dantų susigrūdimas. Retinuoti dantys reikalingi dantų lanke, gali būti „pradaiginti“ taikant ortodontinį gydymą.

Retinuotus dants būtina šalinti jeigu:

 • aplink retinuotą dantį nuolat pasikartoja minkštųjų audinių uždegimas;
 • retinuotas dantis yra pažeistas kareiso;
 • retinuotas dantis trukdo išdygti kitiems nuolatiniams dantims;
 • retinuotas dantis remiasi į šalia esantį dantį ir gali jį pažeisti;
 • dėl vietos trūkumo retinuotas dantis gali sąlygoti dantų susigrūdimą;
 • ortodontinio gydymo tikslais, jei taip rekomenduoja Jūsų gydytojas – ortodontas;
 • dėl netaisyklingos retinuoto danties padėties yra traumuojami šalia esantys audiniai.

Retinuoti dantys šalininami dažniausiai operaciniu būdu dėl netaisyklingos jų padėties ar lenktų šaknų. Operacija atliekama vietinėje nejautroje. Pašalinto danties vieta dažniausiai užsiuvama. Pooperaciniu laikotarpiu būtina laikytis gydytojo nurodymų, vartoti paskirtus medikamentus.

Dantų šalinimas

Mūsų klinikose atliekamas atraumatinis dantų šalinimas. Tai yra, dantys šalinami taip, kad būtų kuo mažiau pažeisti aplink raunamą dantį esantys audiniai ir kaulas. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, dažnai dantis padalinamas į kelias dalis ir šalinamas smulkiais instrumentais, taip apsaugant aplinkinius audinius. Žaizda susiuvama. Išsaugojus aplink esantį kaulą, lieka geresnės sąlygos implantacijai ateityje.

Dažniausios dantų šalinimo priežastys:

 • stipriai suiręs danties vainikas (dantis nebetinkamas protezavimui);
 • periodonto patologija (dantys paslankūs, neatlieka kramtymo funkcijos);
 • pūlingas procesas prie danties šaknies kai nebegalimas endodontinis gydymas;
 • ortodontinio gydymo tikslai;
 • netaisyklinga danties padėtis;
 • danties arba šaknies lūžimas;
 • sutrikęs danties dygimas;
 • planuojant protezavimą ar implantaciją, įvertinus danties ilgaamžiškumo prognozę;
 • stipriai suirę, paslankūs ar per ilgai neiškrentantys pieniniai dantys, kurie gali pakenkti nuolatiniams dantims.